Hafta İçi: 9:00 - 18:00

Giyim Desteği

Ribat Camii ve Kur'an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği yurt içi Giyim Yardım Desteği iki farklı yöntem ile ihtiyaç sahibine ulaştırılmaktadır. 

A) Giyim mağazası

Alıcının hiçbir ödeme yapmadığı mağaza olarak isimlendirdiğimiz giyim mağazasında yoksul ailelere, ihtiyaçları doğrultusunda ücretsiz alışveriş yapma imkânı sağlanmaktadır.

Sosyal araştırması tamamlanıp giyim desteği onaylanan başvuru sahibine yardım alma süreci ve takvimi hususunda bilgilendirmeler yapılır.

Kütahya merkezinde ikamet eden ihtiyaç sahibi kişiler, onaylanan yardım süreçleri içerisinde her ayın 1 ve 16 arasında (hafta içi)  giyim mağazasına gelerek bu hizmetten yararlanırlar.

Giyim alışverişine tüm aile bireyleri birlikte gelerek giyim mağazası görevlisinin rehberliğinde kendi bedenlerine ve zevklerine uygun kıyafetleri seçerek alışverişlerini yaparlar. Giyim mağazamızda yaz ve kış sezonuna uygun olarak her yaş grubuna ve bedene ait kıyafetler bulunmaktadır ve kıyafetlerin tamamı kullanılmamış ve ambalajında olan ürünlerdir. Böylelikle Dost Eli Giyim mağazasından ihtiyaçlarını gideren aileler yepyeni kıyafetlerin ilk sahipleri olmaktadırlar. Her ay ortalama 875 kişinin destek aldığı giyim mağazasında kıyafetlerin yanı sıra mefruşat ürünleri de bulunmaktadır.

Ribat Camii ve Kur'an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Giyim mağazasında bulunan ürünler bağış yolu ile temin edilip barkotlama sistemi ile takibi yapılmaktadır. Giyim ürünleri ihtiyaç sahiplerine verilerek kişi adına faturalandırma yapılır. Yardımı alan kişi ayni yardım teslim faturasını imzalar ve hiçbir ödeme yapmadan alışverişini tamamlamış olur. 

B) Yardım Kolisi

Kütahya merkezi dışından yardım desteği için başvuru yapan ihtiyaç sahibi kişilerin araştırması tespit birimi tarafından yapılarak komisyonca karara bağlanır

Yardım desteği onaylanan ailenin sosyal araştırmasının dışında aile bireylerinin yaşları, giyim beden numaraları, ayakkabı numaraları gibi bilgileri alınır. Alınan bu bilgiler doğrultusunda ihtiyaç sahibi kişilere Konya Dost Eli Lojistik merkezinde gıda ve giyim kolileri hazırlanarak ihtiyaç sahiplerine bulundukları yerleşim yerlerinde birebir teslim edilmektedir.

306 defa okundu.